Gabriela Cristea a vorbit deschis despre perioada care a urmat după retragerea sa de la Antena Stars și a făcut dezvăluiri neașteptate despre viața pe care o are acum, departe de ritmul obositor al televiziunii.
Deși mulți se așteptau ca vedeta să revină rapid pe micile ecrane, realitatea este cu totul alta. Gabriela spune că a luat o decizie radicală și că, pentru prima dată după mulți ani, a ales să se pună pe ea și familia sa pe primul loc.
A primit numeroase oferte după plecarea din televiziune
Fosta prezentatoare a recunoscut că, imediat după anunțul retragerii, telefoanele au început să sune aproape continuu.
Gabriela Cristea spune că a primit extrem de multe propuneri de colaborare, inclusiv din partea unor posturi importante de televiziune, însă niciuna nu a făcut-o să își schimbe hotărârea.
„Nu știu dacă muncesc mai puțin, dar muncesc mai organizat acum. A fost o decizie foarte bună. Cred că tot ce am avut de spus în televiziune până la acel moment am spus”, a mărturisit vedeta.
Viața ei s-a schimbat complet
După ani întregi de program haotic, filmări și stres continuu, Gabriela Cristea spune că și-a reorganizat complet stilul de viață.
Acum își stabilește singură programul și încearcă să termine tot ce are de făcut până la ora 17:00, pentru a petrece cât mai mult timp alături de familie și de cele două fiice.
Vedeta a explicat că ziua ei începe foarte devreme, însă ritmul este mult mai echilibrat decât în perioada televiziunii.
Ce spune despre o posibilă revenire pe TV
Întrebată dacă ia în calcul o întoarcere pe micul ecran, Gabriela Cristea a avut un răspuns sincer.
Deși este impresionată de faptul că publicul încă își dorește să o vadă în emisiuni TV, spune că momentan nu simte nevoia unei reveniri.
„Recunosc că mă simt flatată pentru că oamenii își doresc să vadă în continuare programe de televiziune cu mine, dar acum este momentul pentru mine și pentru familia mea”, a spus aceasta.
A clarificat și zvonurile despre PRO TV
În ultima perioadă au apărut numeroase speculații despre o posibilă colaborare între Gabriela Cristea și PRO TV, însă vedeta a lămurit situația.
Aceasta a explicat că nu a existat nicio discuție concretă privind un nou proiect de televiziune și că multe dintre informațiile apărute au fost doar simple zvonuri.
Gabriela Cristea începe un proiect nou
Chiar dacă a pus televiziunea pe pauză, Gabriela Cristea nu stă departe de proiecte.
Vedeta a dezvăluit că lucrează intens la propriul podcast, un proiect personal care o motivează enorm și care îi oferă libertatea pe care și-o dorea de mult timp.
„Mă concentrez pe faptul că fac un proiect pentru mine, mă apuc de podcast și cred că asta este cel mai important. Este ceva nou, interesant și asta mă stimulează acum”, a mai declarat Gabriela Cristea.
După ani întregi petrecuți în lumina reflectoarelor, vedeta pare mai liniștită ca niciodată și spune că, în acest moment, fericirea ei înseamnă timp pentru familie, echilibru și proiecte făcute în propriul ritm.









