Ramona Olaru și-a găsit alt iubit după despărțirea de Steve Ant, însă dezamăgirea a venit rapid.Ce i-a făcut bărbatul de 47 de ani

Ramona Olaru pare să nu își găsească liniștea pe plan sentimental, deși este una dintre cele mai apreciate și curtate vedete din showbizul românesc. După despărțirea de Steve Ant, artistul de origine greacă alături de care părea că și-a găsit echilibrul, asistenta de la „Neatza cu Răzvan și Dani” a decis să își mai acorde o șansă în dragoste. Din păcate, noua încercare s-a încheiat chiar înainte de a începe cu adevărat.

Despărțirea de Steve Ant a lăsat loc unei noi speranțe

După mai multe relații eșuate, Ramona Olaru părea hotărâtă să își găsească fericirea. Relația cu Steve Ant a atras atenția publicului, iar mulți au crezut că vedeta și-a găsit în sfârșit partenerul potrivit. Totuși, povestea lor de iubire nu a rezistat, iar cei doi au decis să meargă pe drumuri separate.

Chiar dacă despărțirea nu a fost una ușoară, Ramona nu s-a lăsat descurajată și a acceptat să cunoască un alt bărbat. Vedeta a povestit însă că noul pretendent a reușit să îi taie complet entuziasmul chiar de la prima întâlnire.

Gestul care a făcut-o să plece imediat

Invitată într-un podcast, Ramona Olaru a relatat o experiență care a făcut-o să își piardă interesul instantaneu. După o săptămână în care au discutat online și păreau să se înțeleagă bine, cei doi au decis să se întâlnească față în față.

Înainte de întâlnire, bărbatul i-a cerut Ramonei contul de Instagram și i-a dat follow. Până aici, nimic neobișnuit. Lucrurile au luat însă o turnură neașteptată chiar în timpul întâlnirii.

„Am vorbit o săptămână și apoi am zis să ne vedem. Cu o zi înainte mi-a spus să îi dau Instagramul și mi-a dat follow. A doua zi, când ne-am întâlnit, mi-a spus că arăt mai bine în realitate și că nu mă văzuse niciodată fără machiaj. I-am explicat că postez des imagini naturale, dimineața, fără make-up. Atunci mi-a spus foarte relaxat că mi-a dat unfollow pentru că eu nu îi dădusem follow înapoi”, a povestit Ramona Olaru.

„La 47 de ani…” – reacția Ramonei Olaru

Vedeta a mărturisit că acel moment a fost suficient pentru a înțelege că nu poate avea o relație cu un bărbat atât de preocupat de validarea din social media. Mai ales că gestul i s-a părut copilăresc pentru vârsta lui.

Ramona a recunoscut că reacția bărbatului a făcut-o să pună imediat punct întâlnirii și să plece acasă.

„În clipa aceea am zis că mie mi-e somn și trebuie să plec. Pur și simplu am ieșit din scenă. La 47 de ani să faci astfel de lucruri… clar nu este genul meu de bărbat”, a spus vedeta.

Ramona Olaru nu renunță la iubire

Chiar dacă experiențele recente nu au fost cele mai fericite, Ramona Olaru continuă să creadă în dragoste și spune că nu și-a pierdut speranța că va întâlni persoana potrivită. Vedeta este foarte atentă la comportamentul și maturitatea unui potențial partener și spune că autenticitatea contează mai mult decât aparențele sau imaginea din online.

În ultima perioadă, Ramona a fost în centrul atenției și din cauza speculațiilor legate de viața ei sentimentală, mai ales după ce s-a afișat în compania unor persoane cunoscute din televiziune și din zona de entertainment. Cu toate acestea, blondina preferă să își trăiască viața discret și să nu mai facă compromisuri atunci când vine vorba despre relații.